Otwarcie SZPIKu

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnego Punktu Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” utworzonego we współpracy z Kronospan KO Strzelce Opolskie.

Na gali gościliśmy m.in. Wicemarszałka Województwa Opolskiego Romana Kolka, Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Opolu Monikę Jurek, Starostę Strzeleckiego Józefa Swaczynę, Wicestarostę Strzeleckiego Waldemara Gaidę, przedstawicieli lokalnego biznesu, m.in.: Kronospan KO, Mubea Automotive Poland Sp. z o.o., Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Powiatowego urzędu Pracy jak również przedstawicieli lokalnych środowisk edukacyjnych i społecznych.

Podczas uroczystości omówiono efekty dotychczas zrealizowanego projektu w CKZiU,  współpracę z lokalnym biznesem oraz celowość funkcjonowania SZPIKu Podpisane zostało Porozumienie współpracy na rzecz szkolnictwa zawodowego, którego celem jest m.in. wspieranie szkolnictwa zawodowego oraz pozyskiwanie nowych pracowników, szczególnie wśród ludzi młodych. Nie zabrakło również symbolicznego przecięcia wstęgi.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery umożliwi młodzieży świadome przygotowanie do planowania przyszłej kariery zawodowej w oparciu o profesjonalne doradztwo zawodowe.

 

{joomplucat:17 limit=40|columns=4}

 

Dostępność cyfrowa