Ośmiu wspaniałych

Dnia 16 marca 2022 roku wolontariuszki  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich otrzymały tytuł „Ośmiu Wspaniałych” w Strzeleckim Samorządowym Konkursie Nastolatków.

Te wolontariuszki to  uczennice klasy 4trl –  Sandra Mikołajczyk, Natalia Kraka, Agata Pokorna, Dana Willems ,Martyna Skrobała i Marta Łabuz, które przez cały okres nauki w naszej szkole prowadziły wiele akcji charytatywnych, angażując przy tym środowisko szkolne. Dziewczęta   organizowały m.in  kiermasze ciast, słodkości czy ozdób świątecznych, podejmowały  akcje charytatywne na rzecz krajów misyjnych, które były przeprowadzane cyklicznie raz w roku. Dziewczęta systematycznie pomagały pensjonariuszom z Domów Pomocy Społecznej w Kadłubie, Strzelcach Opolskich czy Porębie a  w ostatnim czasie niosły swoją pomoc także na Ukrainę.

Odwaga i dobre chęci dziewczyn wpływają na otoczenie i zmieniają na lepsze historie tych, którzy potrzebują pomocy… dzięki takiej postawie mamy pewność, że wypuszczamy w świat wspaniałych, wartościowych ludzi.

Dostępność cyfrowa