Eliminacje środowiskowe OTWP w CKZiU

12 i 21 lutego 2019 r. w Bibliotece Szkolnej CKZiU w Strzelcach Opolskich odbyły się   Eliminacje Środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
     Organizatorem OTWP Eliminacji Środowiskowych były Anna Mainka i Anna Dalibóg, uczestnikami uczniowie Technikum  i Branżowej Szkoły I Stopnia. Konkurs miał formę pisemną –  w ciągu 45 minut młodzież odpowiedziała na 35 pytań.
     Do eliminacji przystąpiło 73 uczniów z 20 klas (1tmt – 1, 1ta – 4, 1tg – 7, 1trl – 3, 1fw3 – 1, 1tl – 1, 1teb – 2, 1tsc – 2, 2tl – 2, 2tca – 3, 2mw2 – 2, 2tg – 1, 3tam – 5, 3kw2 – 2, 3hw1 – 1, 3ms – 3, 3tlt – 6, 3tcw – 16, 4tas – 2, 4te – 8)    Bardzo się cieszymy, że  tematyka związana z działalnością straży  pożarnej cieszy się tak dużym zainteresowaniem  naszych uczniów i uczennic. Udział w konkursie OTWP i zdobycie trzech pierwszych miejsc w OTWP na szczeblu ogólnopolskim uprawnia do rozpoczęcia nauki w Szkole Aspirantów bez egzaminów wstępnych, więc na pewno warto zwiększyć swoje szanse biorąc udział w poszczególnych etapach konkursu OTWP.
        W tym roku czołowe miejsca w Eliminacjach Środowiskowych zajęli:
1.    Dawid Biemer – kl. 3tam
2.    Katarzyna Kaliciak – kl. 4te, Michał Stranczik – kl. 3tam
3.    Anna Dziedzic – kl. 4te, Katarzyna Tarasek – kl. 4te

Etap Miejsko-Gminny OTWP gminy Strzelce Opolskie odbędzie się w Szymiszowie 16 marca. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Organizatorki serdecznie gratulują zwycięzcom wiedzy i osiągnięcia wysokich wyników. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

                            Anna Mainka i Anna Dalibóg

Dostępność cyfrowa