Martyna, Patrycja i Sylwia zdobyły indeksy Politechniki Warszawskiej!

Z radością informujemy o wielkim sukcesie grafików Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich na arenie ogólnopolskiej.

Martyna Czekała, Patrycja Sobawa i Sylwia Flasz uzyskały tytuły „Wyróżnionych Finalistów” V Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Konkurs składał się z trzech etapów. Łącznie wzięło w nim udział 500 uczniów ze szkół średnich z całej Polski. Do finału, który odbył się 15 marca br. zakwalifikowało się 37 uczestników konkursu, a wśród nich trzy nasze uczennice.

Graficzki zaprezentowały się rewelacyjnie! W etapie finałowym potwierdziły bardzo wysoki poziom wiadomości dostając się do ścisłej finałowej szesnastki, która uzyskała tytuły „Wyróżnionych Finalistów”. Tym samym nasze reprezentantki zdobyły indeksy na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, poza normalną procedurą konkursową. Warto dodać, że Patrycja oraz Sylwia są tegorocznymi maturzystkami i być może skorzystają z propozycji warszawskiej uczelni. Martyna jest dopiero w klasie drugiej jednak uprawnienia, które otrzymała obowiązują w roku uzyskania świadectwa dojrzałości, więc politechnika będzie na nią czekać.
Nasze super trio oprócz nagrody głównej otrzyma dyplomy i nagrody od sponsorów.

Po zakończeniu konkursu, finaliści, ich opiekunowie i zaproszeni goście odbyli wirtualną (online) wycieczkę po Zakładzie Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji PW. Władze uczelni i studenci (laureaci poprzednich edycji) przedstawili kierunek poligraficzny i zaprezentowali specjalistyczne labortatoria.
Konkurs okazał się nie tylko wspaniałą przygodą, ale także otworzył przed uczennicami drzwi
do przyszłej kariery pokazując jednocześnie, że warto się uczyć teorii. Brawo!

                                                                                                                                Grzegorz Łukasik

 

Dostępność cyfrowa