Duży sukces naszej uczennicy!

Mimo pandemii COVID 19 na terenie województwa opolskiego odbyło się kilka konkursów przedmiotowych. Do jednego z nich zgłosiła się uczennica klasy 2 tg Emila Ludwig. Był to konkurs języka niemieckiego organizowany przez Towarzystwo Społeczno Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim „Jugend trägt Gedichte vor – młodzież recytuje poezję”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i wzięła w nim udział rekordowa liczba 520 osób. Ze względu na pandemię koronawirusa uczniowie nie recytowali wierszy na żywo, lecz ich zadaniem było przesłanie do siedziby TSKN w Opolu filmiku z własną interpretacją utworu poetyckiego w języku niemieckim. W każdej kategorii kilkuosobowe jury wybierało prace do finału, a następnie inna komisja wyłaniała laureatów konkursu. Emilka z wierszem „Das ferne Land” Hermana Lönsa pokonała w drugim etapie 98 kontrkandydatów i zdobyła trzecie miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Sukces Emilki pokazuje, że w CKZiU można nie tylko zdobywać umiejętności zawodowe, ale także rozwijać swoje pasje i osiągać sukcesy w przedmiotach ogólnokształcących.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatce tak wysokiego miejsca w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

Dostępność cyfrowa