Krótka powieść o uczuciach…

„Krótka powieść o uczuciach” – to tytuł książki o młodzieży, dla młodzieży i starszych czytelników, którą można wypożyczyć w Bibliotece Szkolnej CKZiU w Strzelcach Opolskich. Książka, której głównym bohaterem i autorem jest zwykły nastolatek, stanowi bardzo ciekawe studium tego wszystkiego, co jest ważne dla współczesnej młodzieży.

Opowiada o codziennym życiu bohatera związanym z jego funkcjonowaniem w dzisiejszym świecie. Mówi o  jego rozterkach, uczuciach, planach, marzeniach. Można się z niej dowiedzieć, co cieszy i co boli współczesnego nastolatka, na jakie pokusy jest narażony,  jak spędza czas wolny, w jaki sposób sobie radzi z przeciwnościami. Bohater mówi, ile znaczą dla niego rówieśnicy, przyjaciele i że relacje rodzinne często bywają trudne. Opowiada także o czasie spędzonym w szkole, pierwszym młodzieńczym uczuciu i o wielu innych, ciekawych i ważnych sprawach nastolatków.

Autorem książki jest Bartłomiej Łaskawiec – uczeń naszej szkoły. Bardzo serdecznie gratulujemy Bartkowi tak udanego literackiego debiutu i życzymy mu dalszych sukcesów, a wszystkich zainteresowanych tą, naprawdę niezwykłą, książką raz jeszcze zapraszamy do biblioteki szkolnej.

                                                                                              Anna Dalibóg

Dostępność cyfrowa