53 Międzyszkolny Turniej Fizyczny

29 lutego 2020r. (sobota) Opolski Oddział PTF  zaprosił wszystkich zainteresowanych naukami przyrodniczymi, a w szczególności fizyką, do udziału w 53 Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym, który nieprzerwanie od 52 lat realizowany jest przez Członków Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego

i pracowników Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego, a który odbył się dla naszego regionu w LO, w Strzelcach Opolskich.

Do rywalizacji przystąpiło 15 uczniów, w tym 10 uczniów CKZiU. Uczniowie w I etapie rozwiązywali test wyboru zawierający 25 pytań. Na rozwiązywanie testów mieli do dyspozycji 75 minut. Do II etapu przeszli ci uczniowie, którzy uzyskali minimum 12 punktów z testów. Do II etapu odbywającego się w tym samym dniu, zakwalifikowało się 6 uczniów CKZiU: Piotr Łazik z 4 Tam, Piotr Krzyżostaniak z 4 Tcw, Szymon Neznal, Piotr Ziemba i Jakub Barszczewski z 2 Ta oraz Józef Mróz z 1Ta. Uczniowie w II etapie rozwiązywali zadania i pytania o charakterze opisowym, na rozwiązanie których mieli 90 minut.

III etap – półfinał i finał odbędzie się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego 3 kwietnia 2020r.. Do półfinału przystępuje około dwudziestu uczniów z Opolszczyzny, którzy po I i II etapie uzyskają największą ilość punktów.

Z niecierpliwością będziemy czekać, na ogłoszenie listy uczniów, którzy wezmą udział w półfinale wojewódzkim.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy poświęcili sobotnie przedpołudnie i wzięli udział w Turnieju Fizycznym oraz gratuluję uzyskanych wysokich wyników.

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

 

 

 

Dostępność cyfrowa