Pracowite ferie Piotra

16 lutego 2020r., mimo iż w  województwie opolskim trwają ferie zimowe, Piotr Łazik z klasy 4 Tam wziął udział w II części zawodów II stopnia Olimpiady Fizycznej – części doświadczalnej. Zawody odbyły się w Częstochowie, na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza.

Część II zawodów rozpoczęła się od podsumowania dotychczasowych etapów oraz od wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów za dotychczasowe osiągnięcia. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II części zawodów II stopnia Olimpiady Fizycznej otrzymali prezenty przygotowane przez władze Politechniki Częstochowskiej oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego. Po tak miłej niespodziance uczestnicy przystąpili do wykonywania doświadczenia, na wykonanie którego mieli 5 godzin. W czasie wykonywania doświadczenia uczniowie używali wyłącznie materiałów i przyrządów opisanych w treści zadania i dostarczonych przez organizatorów oraz stosowali się do otrzymanych instrukcji dotyczących sposobu używania dostarczonych materiałów.

15 marca 2020r. na stronie: https://www.kgof.edu.pl/index.php  zostanie ogłoszona lista uczniów, którzy wezmą udział w finale Olimpiady Fizycznej i mam nadzieję, że Piotr znajdzie się w gronie finalistów. Trzymajmy kciuki za niego.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom Piotra, Państwu Gabrieli i Wojciechowi Łazik za poświęcony czas i zorganizowanie niedzielnego wyjazdu do Częstochowy.

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

 

 

Dostępność cyfrowa