Serce dla Mateusza

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

10 lutego 2020r. odbył się koncert charytatywny na rzecz chorego ucznia klasy 1 Ta, który został zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi dobrych serc, ludzi, którym pomaganie sprawia radość, ludzi, którzy potrafią poświęcić swój czas dla drugiego człowieka. Na pomoc w leczeniu Mateusza nieodpłatnie zagrali: One Brother, C-Bool oraz Z.B.U.K.U. Przed nimi piosenkę „Być dla kogoś” zaśpiewała 11-letnia Lena Zientek z Żędowic, a ks. prof. Jerzy Kostorz  pomógł w organizacji tego wydarzenia.

Dziękuję dyrektor Halinie Kajsturze, nauczycielom: Adamowi Kała, Katarzynie Krukowskiej, Ewie Pudzie, członkom Samorządu Szkolnego oraz wolontariuszom z CKZiU za pomoc w organizacji koncertu i poświęcony czas.

Wśród wielu wolontariuszy z CKZiU, znaleźli się koledzy Mateusza z 1 Ta. Im składam ogromne podziękowania. Daniel Kała, Jakub Bartodziej, Dawid Pietruszka pomagali przygotować scenę dla artystów, a po popołudniu, wspólnie z kolegami do późnych godzin wieczornych dbali o przybyłych gości. Pomagali również: Marek Banasz, Bartłomiej Kozub, Patryk Kołodziej, Łukasz Kołodziej, Adrian Koza, Józef Mróz, Dawid Zadrożny. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, bezinteresowność, zaangażowanie i miło spędzony wieczór. Myślę, że to szczególne i wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w Waszej pamięci, a poczynione dobro, wróci do Was z podwójną mocą.

Bardzo dziękuję rodzicom uczniów klasy 1 Ta, którzy sprawili wolontariuszom oraz nauczycielom – organizatorom z CKZiU ogromną niespodziankę i przygotowali poczęstunek. Państwu K. A. Kała za pączki podarowane dla wszystkich organizatorów, artystów oraz ochrony oraz Państwu: R. W. Banasz, A. G. Kołodziej, Z. U. Stróżyk, P. M. Zadrożny za pyszne kanapki, babeczki, wafle i napoje.

Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat,…czyjś świat. Pomaganie daje Moc.

 

Bardzo dziękuje

 

Wychowawczyni 1 Ta

Katarzyna Uchańska-Łukasik

 

 

Dostępność cyfrowa