Projekty Tomka i Łukasza w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator”

Decyzją Opolskiej Terenowej Jednostki FSNT NOT w Opolu do ogólnopolskiego etapu konkursu „Młody Innowator XII edycja” zakwalifikowały się dwie prace uczniów CKZiU: System ostrzegawczy „Safepass” Łukasza Michalskiego z klasy 4 Twe oraz „AlzWatch + InsulaBox” Tomasza Kowalskiego również z klasy 4 Twe.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator” są: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Konkurs polega na poszukiwaniu pomysłów – co można zmienić, udoskonalić, aby żyło nam się lepiej i bezpieczniej, zebraniu informacji – jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności, wykonaniu określonego projektu oraz przygotowaniu prezentacji i przedstawieniu swojej pracy.

Wybrane w drugim okręgowym etapie prace zostały przekazane do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Warszawie, gdzie do 10 maja 2019 r. wyboru najlepszych prac dokonają przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, FSNT-NOT oraz członkowie Towarzystwa Kultury Technicznej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2019 r. Prace laureatów są staraniem Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów prezentowane podczas międzynarodowej wystawy „IWIS” organizowanej w Warszawie oraz na światowych wystawach wynalazków.

Serdecznie gratulujemy uczniom i trzymając kciuki, z niecierpliwością czekamy na wyniki ogólnopolskiego finału.

 

Katarzyna Uchańska – Łukasik

 

Dostępność cyfrowa