Maltańskie praktyki – kluczem do sukcesu

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach  Opolskich  w zawodzie Technik cyfrowych procesów graficznych oraz Technik ekonomista  rozpoczęli  czterotygodniową praktykę  zawodową na Malcie w terminie od 1- 26 października,  realizując tym samym drugą już część szkolnego projektu pt.”Maltańskie praktyki  – kluczem do sukcesu”.

  Całość dwuletniego projektu  sfinansowana jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach  programu Erasmus plus, który  wspiera mobilność międzynarodową uczniów, poszerza możliwości rozwoju osobistego, zwiększa potencjał i szanse  zatrudnienia absolwentów naszej szkoły  na europejskim rynku pracy.  Młodzież szkoły odbywa praktyki w maltańskich firmach, lecz oprócz doświadczenia zawodowego mają również możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych na kursie języka angielskiego w grupie o wymiarze ogólnoświatowym, są bowiem poza europejczykami także studenci z Azji oraz Ameryki Południowej. Międzynarodowy profil grupy jest doskonałą okazją do poznania nowych kultur, wymiany doświadczeń, a także nawiązania nowych znajomości.

W ramach projektu odbędą się także liczne wycieczki  m.in. do stolicy wyspy Valetty, do byłej stolicy – Mdiny, do urokliwej wioski rybackiej Marsaxlokk oraz na wyspę Gozo.

                                                                       koordynatorka projektu, Agnieszka Kozłowska

Dostępność cyfrowa