Wyróżnieni, pochwaleni, nagrodzeni w CKZiU

W psychologii od dawna mówi się, że nagradzanie ma o wiele bardziej korzystny wpływ na psychikę dziecka, niż karanie i jest zwyczajnie skuteczniejsze. Nagradzanie dziecka uznawane jest za działanie o dużej mocy motywacyjnej – innymi słowy, jest to jedyna tak skuteczna metoda wzmocnienia zachowań pozytywnych.

Dziecko, które zostało pochwalone albo nagrodzone, odczuwa szereg przyjemnych emocji – czuje się docenione, wyróżnione, przekonane o własnych możliwościach.

Świadomi tego faktu pedagodzy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zdecydowali, że uczniowie o najwyższej średniej ocen na zakończenie 1 semestru roku szkolnego zostaną nagrodzeni wycieczką do kina. A ich rodzice otrzymają listy gratulacyjne.

27 marca 2019 grupa uczniów uczestniczyła w nagrodowym wyjeździe do Gliwic. W ramach Młodzieżowej Akademii Filmowej uczestniczyli oni w projekcji oskarowego filmu „Kształt wody”. Została ona poprzedzona prelekcją dr Justyny Hanny Budzik  z Uniwersytetu Ślaskiego „O współczesnych baśniach dla dorosłych’ wprowadzającą w tematykę filmu.

Spacer po gliwickim parku i wizyta w McDonaldzie zakończyły wycieczkę.

            Mamy nadzieję, że nowa tradycja będzie dodatkową motywacją do osiągania coraz lepszych wyników nauczania.

 

Mirosława Stańczak

 

Dostępność cyfrowa