Walentynkowy Konkurs Literacki

14 lutego 2019 r. odbył się w Bibliotece Szkolnej CKZiU  w Strzelcach Opolskich Walentynkowy Konkurs Literacki. Konkurs ten, organizowany przez nauczycieli bibliotekarzy, cieszy się co roku dużym zainteresowaniem. Młodzież mówi, że temat jest bardzo „na czasie”, bo miłość to jedna z najważniejszych wartości w życiu.
Uczucia łączące bohaterów utworów literackich są częstym motywem pojawiających się w literaturze. Lubimy piękne, miłosne historie, które pokazują, ile uczucie znaczy dla postaci literackich i jaki wpływ wywiera na ich życie i wybory.
I właśnie tych zagadnień dotyczył Walentynkowy Konkurs Literacki. Uczniowie twierdzą, że miłość w literaturze bywa przewrotna; czasem jest piękna, ale bywa, że mocno komplikuje życie bohaterów i to prawda – znaleźliśmy takich przykładów niemało. Uczestnicy  świetnie poradzili sobie z odpowiedzią na pytania: kto z kim miał się ku sobie, komu się ułożyło, a komu nie wyszło z uczuciami i dlaczego…                                                                                                
 
W konkursie wzięło udział   92 uczniów z 18 klas (1tsc–11, 1tmt–1, 1ta–1, 1tl-1, 1tg-1, 1uw2-14, 2tl-2, 2mw2-3, 2tg-1, 2aw1-16, 3tcw-19, 3tam-1, 3tlt-2, 3hw1-2, 3tg-1, 4te-14, 3kw2-1, 4tas-1)
Największą wiedzą na temat historii miłosnych w utworach literackich wykazały się:
1.    Katarzyna Kaliciak, Katarzyna Tarasek, Patrycja Woźniak – kl. 4 Te
2.    Anna Dziedzic – kl. 4 Te
3.    Agata Urban – kl. 4 Te
Bardzo gratulujemy zwyciężczyniom wiedzy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
                                                                   
    Anna Dalibóg

Dostępność cyfrowa