Bieg Tropem Wilczym

W dniu 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie CKZiU w Strzelcach Opolskich przyłączyli się do uhonorowania tego święta. Na  naszych szkolnych obiektach sportowych odbyły się biegi naszych uczniów na dystansie 1963m, biegi sztafetowe uczniów w pełnym umundurowaniu, quiz wiedzy o działalności Żołnierzy Wyklętych oraz tor sprawnościowy.

Wraz z  panią dyrektor Haliną Kajsturą uroczystość zaszczycili swoją obecnością pani Ewa Pinkawa –  naczelnik Wydziału edukacji, kultury, kultury fizycznej i turystyki, mł.Ins Jarosław Roszczak –  komendant powiatowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, płk Leszek Jankowski – dyrektor ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich, brygadier Paweł Poliwoda z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, ppłk Andrzej Dąbrowski – zastępca dyrektora ZK w Strzelcach Opolskich  oraz fundatorzy nagród – pan Mateusza Magdziarz dyrektor Przedsiębiorstwa Przemysłu Obuwniczego w Strzelcach Opolskich i porucznik Adam Kozioł z porucznik Pauliną Kwiatkowską z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kędzierzynie – Koźlu

           W imprezie wzięło udział 140 uczniów startujących w konkurencjach oraz 72 uczniów pomagających w organizacji. Zawodnicy przebyli odcinek 1963m w 4 kategoriach i sztafecie mundurowej. Oto najszybsi uczniowie:

W kategorii bieg w mundurze dziewczyn – 1 miejsce Monika Zug z 4teb, 2 miejsce Monika Pach z 4teb i 3 miejsce Martyna Prusko z 4teb.

W kategorii bieg w mundurze chłopców – 1 miejsce Mariusz Bugajewski z 2tml, 2 miejsce Roland Ogaza z 4tmt i 3 miejsce Paweł Gola z 4tmt.

W kategorii bieg sportowca dziewcząt – 1 miejsce Wioleta Burnos z 4tsc, 2 miejsce Magdalena Bryś z 1tlb i 3 miejsce Marta Ochwat z 3pe.

W kategorii bieg sportowca chłopców – 1 miejsce Sebastian Dombrowski z 1tpc, 2 miejsce Krystian Fogel z 4 ta i 3 miejsce Maksym Mazurek z 3trm.

W kategorii sztafeta mundurowych okazali się uczniowie z klasy 2trb -Dawid Langer, Kacper Smoliński i Kacper Zych, na drugim uplasowała się sztafeta klasy 3 pam – Kamila Kalisz, Patryk Smoliński, Jacek Topola i na trzecim miejscu sztafeta klasy 2tl – Nicole Dyngus, Dawid Glinka i Koziołek Weronika.

W quizie wiedzy o działalności Żołnierzy Wyklętych w czołówce znaleźli się uczniowie – 1miejsce Oliwia Młodzińska i  Emilia Ludwig z 4tg, 2 miejsce-Piela Natalia i Wioleta Zaworka z 4 tl i 3miejsce uczennice klasy 4teb Nicole Mlotek i Wiktoria Szyguła.

W torze sprawności pośród 32 startujących zawodników najsprawniejszym okazał się Mariusz Koteluk z klasy 4tmt, za nim  Patryk Koprek z 3trm i Marcin Blaut z 2tad.

Imprezie towarzyszył podniosły klimat upamiętniający ważne wydarzenia w historii naszego narodu. Był także moment refleksji nad ostatnimi dramatycznymi wydarzeniami jakich doświadcza sąsiadujący z nami kraj – Ukraina.

Trzeba pamiętać, że naród „który nie zna swojej historii skazany jest na powtórne jej przeżycie…” To wydarzenie zostało zapisane w kalendarzu imprez szkolnych jako cykliczna impreza.

Dziękujemy za pomoc uczniom klas 3pe, 3pam, 4tg, 3trm i 1tcr  za pomoc w organizacji imprezy.

Dostępność cyfrowa