Projekt Adama w finale Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego Explory 2020!!!

16 października 2020 odbył się odwołany w marcu Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory – REX WROCŁAW online, do którego już w lutym 2020r. zakwalifikowali się uczniowie z klasy 2 Pam: Adam Bajorek i Łukasz Ploch.

Adam prezentował  projekt „Water Recovery System”, a Łukasz projekt „Poradnik jak dbać o środowisko, czyli mobilna aplikacja „Eco For Me””. Wieczorem 16 października, ogłoszono finalistów REX WROCŁAW, a wśród nich ucznia CKZiU Adama Bajorka!

 

Regionalne Festiwale Naukowe E(x)plory to wydarzenia inspirujące młodzież do zainteresowania się nauką. Są organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii od 2012 roku. Podczas Festiwali młodzież szkolna może wziąć udział w warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. W ramach festiwali odbywają się także regionalne etapy Konkursu Naukowego E(x)plory, w których po raz kolejny wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak wiele podobnych wydarzeń odbyła się w innym terminie i zmienionej formie. Sytuacja panująca w kraju i wprowadzane zasady funkcjonowania instytucji, zmusiły organizatorów do opracowania innej formy przeprowadzenia konkursu, co automatycznie wymusiło dodatkową pracę i zaangażowanie uczniów w czasie wakacji. Adam i Łukasz musieli dodatkowo nakręcić film, w którym opowiedzieli o swoich projektach oraz wykonać odpowiednie fotografie i plakaty. Filmowe wizytówki finalistów oraz pozostałych uczestników konkursu można obejrzeć na stronie: www.explory.pl/2020/#media_wro.

Finaliści regionalnych etapów konkursu, a wśród nich Adam Bajorek, będą prezentować swoje projekty podczas GDYNIA E(x)plory Week, który odbędzie się prawdopodobnie niestety również online 25.11.2020.

 

Więcej informacji o aktualnym konkursie, festiwalach i przyszłych edycjach wydarzenia na stronie: www.explory.pl.

 

Składam serdeczne podziękowania Adamowi i Łukaszowi za udział w konkursie naukowym, za zaangażowanie i pracę jaką włożyli w przygotowanie się do konkursu przebiegającego online.

        

Gratuluję sukcesu, bo awans i udział w eliminacjach regionalnych konkursu to duży sukces i życzę Adamowi powodzenia podczas ogólnopolskiego finału na Gdynia E(x)plory Week!

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa