Laptop na bank

Uczniowie CKZiU z klasy 1Pe, 1Te, 2Teb i 3Tse brali udział w regionalnej edycji konkursu „Laptop na bank”. Patronat nad konkursem objął Oddział Okręgowy NBP w Opolu i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie edukacji ekonomicznej, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, a także rozwijanie indywidualnych zainteresowań i wyobraźni uczniów.

W tym roku konkurs realizowany był online i składał się  z trzech etapów w formie testów zawierających zagadnienia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i informatyki.

W części eliminacyjnej i półfinałowej każdy uczestnik miał rozwiązać 24 pytania testowe, w finale  natomiast 35 pytań, na rozwiązanie których  przeznaczone było 30 minut. Platforma konkursowa była dostępna dla uczestników przez całą dobę w wyznaczonych dniach, w których odbywały się poszczególne etapy.

Cztery uczennice z naszej szkoły: Patrycja Janik i Marlena Woźnica z klasy 1 Pe oraz Katarzyna Grzywocz i Karolina Thomalla  z klasy 2 Teb zakwalifikowały się do etapu półfinałowego, a Karolina Thomalla brała udział również w etapie finałowym. Za swoją ogromną wiedzę i umiejętności zaprezentowane podczas zmagań konkursowych nasza finalistka otrzymała  dyplom uznania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom CKZiU ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia  w przyszłorocznej edycji konkursu. Do wygrania laptop oraz bony pieniężne.

 

                                                                                                                      Joanna Drabik

 

Dostępność cyfrowa