Piotr Łazik laureatem 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego

29 lutego 2020r. (sobota) Opolski Oddział PTF  zaprosił wszystkich zainteresowanych naukami przyrodniczymi, a w szczególności fizyką, do udziału w 53 Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym, który nieprzerwanie od 52 lat realizowany jest przez Członków Oddziału Opolskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego i pracowników Instytutu Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Do rywalizacji w tegorocznej edycji turnieju przystąpiło 284 uczniów z całego województwa, w tym 10 uczniów CKZiU. Uczniowie w I etapie rozwiązywali test wyboru zawierający 25 pytań.

Na rozwiązywanie testów mieli do dyspozycji 75 minut. Do II etapu przeszli ci uczniowie, którzy uzyskali minimum 12 punktów z testów. W całym województwie do II etapu odbywającego się w tym samym dniu, zakwalifikowało się 146 uczniów, w tym 6 uczniów CKZiU: Piotr Łazik z 4 Tam, Piotr Krzyżostaniak z 4 Tcw, Szymon Neznal, Piotr Ziemba i Jakub Barszczewski z 2 Ta oraz Józef Mróz z 1Ta. Uczniowie w II etapie rozwiązywali zadania i pytania o charakterze opisowym, na rozwiązanie których mieli 90 minut.
Z powodu zaistniałej sytuacji w kraju związanej z pandemią turniej został zakończony po II etapie. Po ocenie prac uczniów po I i II etapie Piotr Łazik z 4 Tam zajął III miejsce w województwie opolskim zdobywając tytuł Laureata 53 Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego! To kolejny sukces Piotra.

W turnieju brali uczniowie z 23 szkół województwa opolskiego. W klasyfikacji zespołowej uczniowie CKZiU zajęli 8 miejsce w województwie! To duży sukces uczniów.
Więcej informacji na stronie: http://ooptf.wmfi.uni.opole.pl/53-miedzyszkolny-turniej-fizyczny.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy poświęcili sobotnie przedpołudnie i wzięli udział w Turnieju Fizycznym oraz gratuluję Piotrowi zdobytego tytułu i zajęcia wysokiej lokaty w tegorocznej edycji turnieju.
 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa