W 100-lecie urodzin

„Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”

Jan Paweł II, 22.11.1978

Epidemia koronawirusa spowodowała, że nie możemy się dziś spotkać w szkolnych klasach na lekcja religii, aby wspólnie pochylić się nad wielkością  św. Jana Pawła II i wspólnie świętować 100 rocznicę Jego urodzin. 

Postanowiliśmy w ramach niektórych lekcji religii włączyć się w Ogólnopolską akcję świętowania. Część klasa w ramach lekcji zdalnych odbyła wirtualny spacer przez wadowickie muzeum. Poznali  małą Ojczyznę papieża oraz Jego miłość – GÓRY. Zatrzymaliśmy się w Mieszkaniu Wojtyłów, by przeżyć wraz z Nim chwile radości jak i smutek. Towarzyszyliśmy papieżowi  podczas jego pielgrzymek w różne części świata. Byliśmy też wirtualnie obecni na placu św. Piotra  w dniu kiedy odchodził do domu Ojca. Starsze klasy odbyły wirtualną pielgrzymkę po ziemi Watykańskiej, poznając jej tajemnice, była także chwila zatrzymania się przy grobie Świętego w Bazylice św. Piotra.  Uczniowie wykonali plakaty, których celem było ukazanie wyjątkowości osoby św. Jana Pawła II .

Tematyka prac koncentrowała się wokół haseł:

 – Syn polskiej ziemi.
 – Dziękujemy za dar Twojego życie Janie Pawle II.
 – Szukałeś nas teraz my przyszliśmy do Ciebie, aby podziękować…
 – Św. Jan Paweł II człowiek wielu pasji.

Bardzo dziękuję uczniom klas 1 Pam, 1Pe, 3 Tse, 3Tl za trud pracy włożony w przygotowanie prac plastycznych, pokazów multimedialnych które będą ubogać dzień radosnego świętowania

100- lecia urodzin Człowieka wielu pasji  a przede wszystkim Człowieka, który w każdym widział bliźniego  jakim był św. Jan Paweł II.

Edyta Bem

 

 

Dostępność cyfrowa