Co wiemy o Czerwonym Krzyżu?

25.02.2020 roku zorganizowano w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Okręgową Olimpiadę Wiedzy o Czerwonym Krzyżu.  Tegoroczny konkurs, opracowany przez Polski Czerwony Krzyż, był XV edycją Olimpiady. Nasza szkoła została po raz kolejny zaproszona do udziału w poszczególnych etapach.

Do etapu szkolnego przystąpiło 11 uczniów klas 1 Pgt i 2 Teb. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu składającego się z 15 pytań. Zakres wiedzy jaką musieli wykazać się uczestnicy był dosyć obszerny. Dotyczył: Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, działalności Polskiego Czerwonego Krzyża,  Ruchu Młodzieżowego PCK oraz  Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.  

Po zakończeniu zmagań największą liczbę punktów otrzymała Wiktoria Szyguła z kl. 2 Teb. Zaś o kolejnych miejscach zadecydowała dogrywka (4 uczennice odpowiedziały na taka samą liczbę pytań). Ostatecznie kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Płaczek i Julia Zimon z klasy 2 Teb. Cała trójka będzie reprezentować szkołę w Opolu podczas kolejnego etapu Olimpiady. 

Wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział, a trójce najlepszych gratulujemy wyników i życzymy powodzenia podczas etapu rejonowego.

 

Anna Mainka

Dostępność cyfrowa