Rok 2020 Rokiem Fizyki!!!

18 października 2019 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki. Jego celem jest „uhonorowanie polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenienie cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki”. „Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2020 Rokiem Fizyki, w 100–lecie powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jednocześnie Senat pragnie w ten sposób podkreślić zasługi polskich fizyków dla światowej nauki oraz przypomnieć niezwykły rozwój fizyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918” – czytamy w uchwale.

Pełną treść uchwały można znaleźć na stronie:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20190001043/O/M20191043.pdf .

Wśród wydarzeń związanych z obchodami Roku Fizyki odbędzie się otwarty dla wszystkich zjazd polskich fizyków. Wszystkie sesje zjazdowe będą otwarte dla wolnych słuchaczy. Aby jednak wziąć udział w zjeździe – konieczna jest bezpłatna rejestracja przez stronę: www.100lat.ptf.net.pl. Rejestracja już się rozpoczęła.

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z treścią uchwały, która przybliża nam osiągnięcia polskich fizyków oraz wszystkimi innymi informacjami o osiągnięciach w dziedzinie fizyki w Polsce i na świecie.

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa