Mity wczoraj i dziś…

W dniach 4-8 listopada 2019 r. odbył się  w CKZiU zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy konkurs „Mity wczoraj i dziś”.  W tym roku uczestnikami byli tylko uczniowie klas pierwszych naszej szkoły.

W konkursie udział wzięło 120 uczniów z 9 klas (1Pcr – 8, 1 Pe – 5, 1 Tgb – 29, 1 Tct – 14, 1 Pcl – 2, 1 Tl – 30, 1 Ta – 22, 1 bw3 – 9, 1 w3 – 1). Podsumowanie przedsięwzięcia miało miejsce 21 listopada.

 Przedmiotem konkursu była wiedza na temat mitologii greckiej, rzymskiej, a także skandynawskiej. Wierzenia starożytnych Greków, Rzymian oraz Skandynawów okazały się bardzo wdzięcznym i interesującym tematem konkursu. Nasza młodzież świetnie poradziła sobie z bardzo różnorodnymi zagadnieniami i pokazała, że ma całkiem sporą wiedzę na temat mitologii. Uczestnicy konkursu dobrze radzili sobie także z pytaniami dotyczącymi nawiązań do mitów w literaturze, sztuce oraz życiu codziennym.

Największą wiedzę o bogach oraz herosach wykazali następujący uczniowie:

1 miejsce – Dariusz Kupka kl. 1 Ta i Daniel Kała kl. 1 Ta (68/70)
2 miejsce – Justyna Mazurkiewicz kl. 1 Tgb (67/70)
3 miejsce – Tobiasz Chrapek kl. 1 Tct (65/70)

 Bardzo cieszymy się, że konkurs czytelniczy „Mity wczoraj i dziś” cieszył się tak dużym zainteresowaniem i serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Gratulujemy wiedzy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom oraz zapraszamy na następne konkursy organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy.

 

                                                                                                          Anna Dalibóg

Dostępność cyfrowa