Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory już za nami!

W dniach 23-25 października 2019 absolwent CKZiU Łukasz Michalski brał udział w elitarnym Gdynia E(x)plory Week 2019-w wydarzeniu, na które czekaliśmy od kwietnia. Spośród 33 projektów badawczych młodych naukowców z całego kraju zostali wyłonieni laureaci finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

W ramach konkursu finałowego opiekun naukowy  uczestniczył w dyskusjach ekspertów dotyczących przyszłości polskich szkół w ramach IX Kongresu E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje dla edukacji”. Natomiast uczniowie mogli poszerzać swoje wiadomości w licznych warsztatach i eksperymentach naukowych dla młodzieży w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory.

Projekt Łukasza „Safepass” wzbudził ogromne zainteresowanie partnerów konkursu, przedstawicieli włodarzy dużych miast, samorządowców, przedstawicieli firm oraz uczestników Festiwalu.

„Safepass” nie został nagrodzony przez jury konkursu, ale przedstawiciele władz dużych miast Polski, którym zależy na bezpieczeństwie mieszkańców dostrzegli zalety systemu oraz potrzebę wsparcia, czego efektem jest propozycja współpracy z Łukaszem mająca na celu instalację projektu na ulicach miast.

Mam nadzieję, że otrzymane propozycje współpracy zaowocują kolejnymi sukcesami w życiu młodego naukowca. Pierwszy, już działający system „Safepass” Łukasza Michalskiego można przetestować przy przejściu dla pieszych
w Jaryszowie (gmina Ujazd).

Dziękujemy, że byliście z nami!

Gorąco polecam! Warto!

https://www.facebook.com/Explory/

http://www.explory.pl/aktualnosci

Składam serdeczne podziękowania panu Grzegorzowi Łukasikowi za pomoc w przygotowaniu materiałów promocyjnych oraz Łukaszowi za postawę i reprezentowanie CKZiU w dwóch sesjach konkursowych oraz pitchingu projektu na scenie „Gdynia E(x)plory Week 2019”. Dziękuję również za miłą atmosferę w trakcie pobytu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i Centrum U7, gdzie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami relaksowali się przed ogłoszeniem laureatów konkursu.

Życzę Łukaszowi sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz wdrożenia systemu „Safepass” we wszystkich miastach Polski.

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa