Nowoczesne biznesy i innowacje branżowe

7 października 2019 r. na zamku w Mosznej uczniowie klasy 4Tce i 4Tcw wzięli udział w konferencji na temat wykorzystania środków europejskich w branży poligraficznej.  Spotkanie uwzględniło różne aspekty: informacje o Funduszach Europejskich, wymianę doświadczeń branżowych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki poligrafii,

wydawców i mediów, wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, startupów–rozwój ścieżki zawodowej, wdrażanie innowacji, rozwijanie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji pracowników w branży poligraficzno-wydawniczej oraz dofinansowanie na informatyzacje usług poligraficznych w ramach Funduszy Europejskich. Głównym organizatorem była Fundacja Fabryka Inspiracji PL z Opola.

               Prelekcje wygłosili: Ziemowit Grygierczyk–członek Business Centre Club Opole, Michał Wojczyszyn– pracownik Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu oraz ambasador województwa opolskiego w Fundacji Startup Poland, Magdalena Beztroska–koordynator, trener z 15-letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą i dorosłymi, akredytowany Coach ACC (ICF Associated Certified Coach) oraz przedstawiciel Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Dla osób głuchoniemych cała konferencja została przetłumaczona na język migowy.

               Udział w konferencji był dla uczniów doskonałą okazją do poszerzenia wiadomosci z zakresu aktywności zawodowej, a dla grup „cyfrowych” również spotkaniem branżowym, w którym mogli zdobyć wiedzę wprost od specjalistów zajmujących się poligrafią.

Pozyskaną wiedzę młodzież będzie mogła wykorzystać w przyszłości realizując swoje pomysły, a tym samym urzeczywistniając własne marzenia.

Szerszą relację ze spotkania można znaleźć na fanpage’u Fundacji Fabryka Inspracji PL na Facebooku.

Dostępność cyfrowa