Podsumowanie Dekanalnego Konkursu Plastycznego

„Dobrze jest mieć przyjaciół w niebie – Mój Święty Patron”.

 W niedzielę 2.06.2019 w parafii św. Wawrzyńca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego o naszych świętych patronach. Uroczystość ta zbiegła się z Dniem Dziecka, dlatego świętowanie było podwójne… można powiedzieć potrójne gdyż był to także dzień wspomnienia konsekracji Kościoła św. Wawrzyńca czyli kiermasz.

Uczniowie naszej szkoły a dokładnie uczniowie klas: 1Teb, 2Tse oraz 3Tce przygotowali kiermaszowe muffinki, które były rozprowadzane przed kościołem, uzyskane pieniążki zostały przeznaczone na pomoc dzieciom na Ukrainie. Dla wszystkich dzieci obecnych w kościele zostały przygotowane kolorowe balony – uśmiech obdarowanych dzieci wynagrodził nam trud ich pompowania. Kilka dni wcześniej uczniowie klasy 1Trl w kościele przygotowali piękną wystawę prac konkursowych wśród których znalazły się także prace naszych uczniów. 

W imieniu Księdza Proboszcza jak i własnym dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

Edyta Bem

Dostępność cyfrowa