Łukasz w finale E(X)plory 2019

W lutym 2019r. ukazała się lista projektów zakwalifikowanych do finałów regionalnych Konkursu Naukowego E(x)plory i wiadomość, że z pośród 174 projektów z całego kraju do finałów regionalnych zakwalifikowano 144 projekty, a w tym dwa projekty uczniów CKZiU:

Łukasza Michalskiego – System ostrzegawczy „Safepass” oraz Jakuba Goczoła, Piotra Łazika i Roberta Jureczko – „JoBot” – robot do wielu zadań. 5 kwietnia 2019r. we Wrocławiu uczniowie zaprezentowali swoje pomysły w trakcie jednego z pięciu regionalnych finałów.

We Wrocławskim Parku Technologicznym ważyły się losy 29 projektów naukowych z województwa śląskiego i dolnośląskiego, które oczekiwały na decyzję jury i bilet do krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory. Festiwal Naukowy we Wrocławiu zainaugurowali: Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia, Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz Joanna Gogolińska, Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. Jury wybrało 7 projektów, które wezmą udział w Finale a wśród nich projekt Łukasza Michalskiego!

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 23-25 października w Gdyni. Tam Łukasz – młody naukowiec, zawalczy o miejsce na podium i liczne nagrody, takie jak: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, ufundowane przez Grupę LOTOS, wyjazdy na zagraniczne konkursy, nagrody specjalne dla Innowacji społecznych, nagrody od partnerów E(x)plory czy udział w programach stażowych. Do ścisłego finału zostanie zakwalifikowanych 35 projektów wybranych w regionalnych eliminacjach.

Po zakończeniu wszystkich regionalnych finałów (czerwiec) z pośród projektów, które nie zostały wybrane do finału ogólnopolskiego internauci w drodze głosowania wybiorą projekt, który „wygra bilet na finał”. Będziemy trzymać kciuki, aby był to projekt Jakuba, Piotra i Roberta.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Łukaszowi i życzymy powodzenia w trakcie Finału Konkursu w Gdyni.

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa