Adam o nauce języków obcych

Choć od konkursu Centrum Kształcenia Językowego w Krakowie The Point minęło już sporo czasu, chcieliśmy poznać zdanie laureata etapu ogólnopolskiego, Adama Serafina z klasy 3Pgt, na temat uczenia się języka obcego.

Oto nasza rozmowa:

– Jakie korzyści, Twoim zdaniem daje nam nauka języków obcych?

– Sprawne komunikowanie się w języku obcym daje nam ogromną szansę na poznanie wielu interesujących ludzi oraz nawiązanie nowych znajomości. Ucząc się języka obcego masz niesamowitą okazję, by nawiązać przyjaźnie z osobami z innego kręgu kulturowego oraz lepiej je zrozumieć.

– Czy już kogoś w ten sposób poznałeś?

– Tak, poznałem kilka osób z Norwegii, utrzymuję z nimi regularny kontakt w języku angielskim. W ten sposób mogę poszerzać swoją wiedzę na temat ich kraju oraz kultury. Mam okazję do ćwiczenia swoich umiejętności językowych, a także poznawania ich stylu życia.

– Co byś doradził innym uczniom, uczącym się języków obcych?

– W języku angielskim istnieje takie powiedzenie: „To err is human”, co oznacza, że mylenie się jest naturalne – każdy to robi. Nawet w naszym rodzimym języku polskim się mylimy, więc podczas nauki innych języków powinniśmy się tym jak najmniej przejmować. Podczas nauki języka obcego nie możemy się skupiać na błędach, natomiast regularne używanie języka na pewno pomoże je nam skorygować.

Dziękujemy serdecznie Adamowi za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów!

Dostępność cyfrowa