Wspólnie zasadźmy naszą przyszłość

W minioną sobotę CKZiU, chętnie skorzystało z zaproszenia firmy Kronospan oddział Strzelce Opolskie do wspólnego posadzenia ponad 2500 drzew.

Kronospan w tym roku 20 raz zainicjował Kronodrzewko, będąc prekursorem w Polsce akcji sadzenia drzew oraz podnoszenia świadomości ekologicznej, na wzór międzynarodowego ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA – obchodzonego 10 października, którego pomysłodawcą jest Juliusz Morton.

 Uczestnicy uprzednio zaopatrzeni w szpadle, rękawice, wiadra oraz sadzonki drzew po szkoleniu prawidłowego nasadzenia, sadzili z dużym zaangażowaniem, więc posadzenie wszystkich drzewek zajęło niespełna 2 godziny.

Tym razem były sadzone młode dęby w obrębie specjalnie przygotowanej szkółki leśnej w Podborzanach. Radą i pomocą przy sadzeniu służyli leśnicy z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie.

Firma Kronospan, która ufundowała sadzonki, zadbała również o ciepłe napoje i jadło dla osób zaangażowanych w „ Zasadźmy wspólnie naszą przyszłość „ za co dziękujemy i czekamy na zaproszenie w przyszłym roku.

Dostępność cyfrowa