Logistycy i spedytorzy na wycieczce online

Logistycy i spedytorzy z naszej szkoły w dniu 22 kwietnia wzięli udział w nietypowej wycieczce dydaktycznej- wycieczce online. Od samego rana, poprzez transmisję live na YouTube , zwiedzali Port Lotniczy Kraków -Balice, biorąc jednocześnie udział w II  Lotniskowych Targach Zawodoznawczych.

Dzięki kamerom i prowadzącym uczestnicy mogli zajrzeć w typowe, a także nieodstępne dla zwykłego pasażera miejsca w całym porcie lotniczym. Pracownicy poszczególnych działów (m.in. obsługi pasażera, służb operacyjnych, służb bezpieczeństwa oraz obsługi administracji i techniki) opowiadali o czynnościach wykonywanych w danym miejscu oraz różnych, czasem zabawnych, a czasem trudnych sytuacjach jakie spotykają w pracy. Każdy pracownik opisywał kwalifikacje i umiejętności niezbędne do pracy w jego dziale.  

Uczestnicy wycieczki zobaczyli specjalistyczny sprzęt ułatwiający obsługę lotniska, lotniskową straż pożarną,  przykłady niedozwolonych rzeczy znalezionych w bagażach oraz zapoznali się z pracą sokolnika.

Dzięki wyciecze uczniowie mogli uświadomić sobie,  że  to co widzi pasażer to tylko niewielka część ogromnej pracy wykonywanej przez różnego rodzaju służby lotniskowe, które ściśle ze sobą współpracują dla komfortu i bezpieczeństwa podróżnych.

Dostępność cyfrowa