Adam Bajorek nagrodzony w Krajowym Konkursie Naukowym Explory 2020

Adam Bajorek, uczeń klasy 2 Pam, CKZiU otrzymał nagrodę za Innowację Społeczną w wysokości 3000 zł od Fundacji Zaawansowanych Technologii w Krajowym Konkursie Naukowym Explory 2020!!!

Adam przedstawił projekt „Water Recovery System”, którego głównym założeniem jest zminimalizowanie zużycia wody pitnej i powtórne wykorzystanie wody „odpadowej” generowanej w gospodarstwach domowych. Instalacja układu pozwoli również na obniżenie wkładu energii potrzebnej do ogrzania wody użytkowej w domu. W pierwszej fazie system jest dedykowany dla domów jedno – dwurodzinnych.

Informację o nagrodzie przekazała Dyrektor Fundacji Joanna Gogolińska w transmisji online Gali Finałowej Gdynia E(x)plory Week 2020 w dniu 27.11.2020r., którą można obejrzeć na stronie: https://www.explory.pl/2020/ lub https://www.facebook.com/Explory/.

Serdecznie gratuluję Adamowi sukcesu, składam podziękowania za trud włożony w przygotowanie i przebieg poszczególnych etapów konkursu, a w szczególności za wysiłek włożony w trzydniowy finał, który niestety musiał odbyć się online. Cieszy nagroda, ale szkoda, że obecna sytuacja panująca w kraju nie pozwoliła na pobyt w Gdyni, gdzie wspólnie z Adamem moglibyśmy cieszyć się całym wydarzeniem na żywo.

Zachęcam uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Mam nadzieję, że Adam weźmie w  nim udział po raz drugi ?. Na Laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory czeka wiele atrakcyjnych nagród: stypendia (w wysokości 10000zł. 7000zł, 5000zł), programy mentorskie, nagrody rzeczowe oraz zaproszenia do udziału w konkursach zagranicznych. Do Konkursu Naukowego E(x)plory może zgłosić się każda osoba w wieku 13-20 lat, która ma pomysł na to co i w jaki sposób chciałaby zbadać, zmienić, ulepszyć lub przeprowadziła już pracę naukowo-badawczą. Rekrutacja do kolejnej edycji konkursu trawa do 7 STYCZNIA 2021. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.explory.pl/.

Udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego oraz w Krajowym Finale Konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week to wielki sukces i wydarzenia, które na długo pozostają w pamięci uczestników, dostarczają wielu pozytywnych emocji i dają sposobność spotkania i poznania wspaniałych ludzi oraz nawiązania nowych przyjaźni.

Gratulacje dla  Adama!!!

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

Dostępność cyfrowa