Zbliża się wielkimi krokami…

Krajowy finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2020 odbędzie w dniach 25-27 listopada 2020 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. W finale znalazło się 35 projektów z wyłonionych w eliminacjach regionalnych, a wśród nich projekt Adama Bajorka z klasy 2 Pam oraz dodatkowy projekt z plebiscytu „Bilet na finał”. Niestety, waszych głosów było za mało i Łukasz nie weźmie udziału w finale ogólnopolskim.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. W 2020 roku do Konkursu zgłoszono 214 projektów z całej Polski, a autorzy 163 najlepszych, zaprezentowali je podczas Regionalnych Festiwali Naukowych E(x)plory, które odbyły się w Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie, Łodzi i Podzamczu k/Kielc. W finale, który odbędzie się w dniach 25-27 listopada online wezmą udział  uczniowie z całej Polski! Laureatów wybierze jury złożone z 19 autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe i innowacyjne firmy.

Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory jest jednym z elementów Gdynia E(x)plory Week – święta nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii zorganizowane jest z rozmachem i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W 2019 roku Gdynia E(x)plory Week wzięło udział ponad 3000 osób, a Łukasz Michalski, absolwent CKZiU godnie reprezentował szkołę prezentując swój projekt „Safepass”. W tym roku Adam Bajorek będzie prezentował projekt „Water Recovery System”.

 Gośćmi wydarzenia w tym roku będą między innymi:

Prof. Ada Yonath – laureatka nagrody Nobla w dziecinie chemii
Przemek Staroń – Nauczyciel Roku 2018
Mariusz Kamiński – podróżnik i filozof
Hubert Hurkacz – tenisista
Ola i Piotr Stanisławscy – autorzy bloga Crazy Nauka
Piotr Kosek – prowadzący kanał ASTROFAZA

 

By zarejestrować się na wydarzenie, wystarczy podążyć za tym odnośnikiem: https://hopin.to/events/gdynia-e-x-plory-week

PROGRAM WYDARZENIA

Gdynia E(x)plory Week to święto nauki i nowych technologii, w ramach którego odbywają się 3 wydarzenia:

 – Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory – w czasie którego autorzy najlepszych projektów wyłonionych w etapie regionalnym walczą o nagrody główne (stypendia 10 000, 7 000 i 5 000 zł), możliwość uczestniczenia w międzynarodowych konkursach naukowych (m.in. Regeneron ISEF) i nagrody specjalne. Uczestnicy wydarzenia będą mogli odwiedzić finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory podczas otwartej sesji konkursowej, która odbędzie się 25.11.2020 w godzinach 12:00-12:30 w strefie SESSIONS.

–  XI Kongres E(x)plory „Innowacje w edukacji. Edukacja dla innowacji” – ta część wydarzenia skierowana jest głównie do nauczycieli, dyrektorów szkół, edukatorów, wykładowców, pracowników organizacji pozarządowych  – PROGRAM

 – Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory – czyli wykłady, pokazy, rozmowy popularyzujące naukę skierowane do nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pasjonatów nauki – PROGRAM

 Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.explory.pl/2020

 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Wymagana jest rejestracja.

 Serdecznie zachęcam wszystkich pasjonatów nauki do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 Bądź w tych dniach z nami i trzymaj kciuki za Adama!!!

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

 

Dostępność cyfrowa