Olimpiada Fizyczna Piotrowi nie straszna!

Piotr Łazik uczeń klasy 4 Tam 12 stycznia 2020r. w Częstochowie wziął udział w zawodach II stopnia Olimpiady Fizycznej!

Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Fizyczne z siedzibą w Warszawie, a zawody są trójstopniowe. Każdy stopień zawodów podzielony jest na dwie części: teoretyczną i doświadczalną.

Zadania zawodów I stopnia, część teoretyczną i doświadczalną, Piotr wykonywał w domu i przesyłał w ustalonych terminach do KOOF w Częstochowie (Wydział Nauk Ścisłych Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza). 16 grudnia 2019r. uczeń dostał zaproszenie do udziału w zawodach II stopnia części teoretycznej. Obecnie z niecierpliwością czekamy czy awansuje do części doświadczalnej zawodów II stopnia.

Tytuł finalisty Olimpiady Fizycznej otrzymują wszyscy, którzy uczestniczą w zawodach III stopnia czyli poprawnie rozwiążą zadania z dwóch części teoretycznych i wykonają poprawnie doświadczenia z dwóch części doświadczalnych.

Gratuluję Piotrowi sukcesu i życzę udziału w kolejnych częściach zawodów oraz kolejnych sukcesów w przyszłości.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom Piotra, Państwu Gabrieli i Wojciechowi Łazik za poświęcony czas i zorganizowanie niedzielnego wyjazdu do Częstochowy.

 

Katarzyna Uchańska-Łukasik

 

Dostępność cyfrowa