Konkurs „Znam Swój Kraj i Wielkich Polaków”

Konkurs „Znam Swój Kraj i Wielkich Polaków” powstał z myślą o uczniach Branżowej Szkoły I Stopnia CKZiU w Strzelcach Opolskich. Jest połączeniem konkursu krajoznawczego, historycznego  i wiedzy na temat osiągnięć wielkich Polaków w różnych dziedzinach nauki.

Miał na celu zachęcenie uczniów do poznawania i pogłębiania wiedzy na temat Polski i znaczenia Polaków w świecie. Odbywał się w lutym i marcu 2019 r .

            Takie formy są naszej młodzieży bardzo potrzebne, bo oprócz poszerzania horyzontów, motywują do pracy nad ciągłym rozwojem oraz służą integracji uczniów różnych klas. Są dla uczniów dobrym sprawdzianem, pokazują, że oni także mogą brać udział w różnych formach rywalizacji dostosowanych do ich wiedzy, możliwości i zainteresowań. Takie konkursy zachęcają uczniów klas zawodowych do włączania się w życie szkoły, są przykładem oferty przygotowanej przez nauczycieli specjalnie dla nich.        

            Konkurs „Znam Swój Kraj i Wielkich Polaków”  pokazał, że uczniowie umieją się uczyć i lubią  sprawdzać  swą wiedzę – świadczy o tym duże zainteresowanie udziałem w tym sprawdzianie. Do konkursu przystąpiło 91 osób z 6 klas ( Iaw1 – 4, 1 uw2 – 18, 2aw2 – 15, 2mw2 – 16, 3af – 16, 3kw2 – 22).  Uczniowie przez 45 min. odpowiadali na 62 pytania testowe, za każdą prawidłową odpowiedź zdobywali 1 punkt. Największą wiedzą wykazali się i zdobyli  najwyższe lokaty:

I miejsce – Wojciech Kokoszka i Markus Kiebel – kl. 1uw2

II miejsce – Anna Sobota, Dominik Lyra, Marcin Cimała – kl. 3kw2

III miejsce – Paweł Daniel, Bartosz Biemer – kl. 1uw2

Wyróżnienie – Bartosz Krawczyk – kl. 3kw2

            Konkurs przygotowali i przeprowadzili: Alina Obstoj, Anna Dalibóg i Leszek Szymaniec. Organizatorzy  gratulują zwycięzcom  i bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie się do  konkursu.

                                                                                    

 

 

Dostępność cyfrowa